ПРЕСС-ЦЕНТР

Пилип Іллєнко

14 червня о 15:00 Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко дасть інтерв'ю порталу liga.net.

Говоритимемо про держфінансування українського кіновиробництва та законодавчу підтримку парламенту, співпрацю з іноземними кінокомпаніями, роль пропаганди в сучасному кіно. Про самоокупність вітчизняного кінопродукту. 

Торкнемося теми російських кіноакторів у нашому кіно та українських – в російських кінопроектах.

В ході інтерв'ю наш гість відповість також на найбільш цікаві запитання читачів.

Пилип Іллєнко народився 30 вересня 1977 року у місті Києві у родині кінорежисера Юрія Іллєнка та актриси кіно Людмили Єфіменко.

У 1999 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т.Г. Шевченка і отримав кваліфікацію магістра міжнародного права, перекладача з англійської мови та кваліфікацію бакалавра за напрямом підготовки "Міжнародні відносини". 

Першу роботу за фахом розпочав у 1999-2000 роках у департаменті міжнародного права Міністерства юстиції України. З серпня 2000 року по листопад 2002 року працював старшим науковим консультантом, а згодом і головним науковим консультантом відділу гуманітарних і міжнародних питань, гармонізації законодавства з країнам ЄС та захисту прав людини Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.

З листопада 2002 року по вересень 2004 року обіймав посаду юрисконсульта, а згодом провідного юрисконсульта відділу правового забезпечення Дирекції правового забезпечення та договірної роботи Українсько-Американсько-Голландсько-Німецького Закритого акціонерного товариства "Утел". З вересня 2004 року по липень 2005 року працював провідним юрисконсультом юридичного відділу Дочірнього підприємства "Утел" ВАТ "Укртелеком".

З березня 2006 року по березень 2008 року працював директором ТОВ "Юридична компанія "Іллєнко та Сизов". 
З квітня 2008 року по липень 2014 року був директором ТОВ "Іллєнко Фільм".

Крім того, актор кіно (більше 10 ролей. Зокрема, виконував ролі в таких фільмах: "Лісова пісня. Мавка", "Легенда про княгиню Ольгу", "Солом’яні дзвони", "Лебедине озеро. Зона", "Аве, Марія", "Невелика подорож на великий каруселі", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Говерла". Займався продюсуванням художніх фільмів "Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія" та "Толока". 

З 2007 року був співпродюсером, а з 2009 по 2014 роки – продюсером кінофестивалю "Відкрита ніч".
З 2000 до серпня 2014 року займався громадською діяльністю, є співзасновником та членом правління Громадської організації "Нарешті", яка займається організацією кінофестивалю "Відкрита ніч".

З 2010 по серпень 2014 року - депутат міської ради м. Українка Обухівського району Київської області.
З лютого 2012 року по серпень 2014 року – Голова Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно. 
З 2013 року є членом Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
14.06.2017 13:04:52
Филипп Юрьевич, здравствуйте!
В прошлом году президент ветировал закон "О государственной поддержке кинематографа в Украине".
Расскажите поподробнее с чем это было связано и каково состояние дел на сегодня?
14.06.2017 13:09:15
Здравствуйте, Филипп.
У меня такой вопрос. Трудно не быть скептиком в отношении отечественного кинематографа. Много говорят о том, что  современное кино не окупается, и в принципе продается плохо. Немудрено, я считаю, ведь качество и тематика  оставляют желать лучшего. Вот у нас есть страна Украина, в прокате в кинотеатрах в основном - иностранные фильмы с украинским переводом. Но я ни разу не видела афиши украинского фильма. Чтобы украинец шел в кино и гривной голосовал за украинский продукт. Почему так? Их, этих фильмов, просто нет?
14.06.2017 13:13:47
Доброго дня! Які плани Держкіно на цей рік? Яких фільмів нам очікувати у прокаті?
14.06.2017 13:31:39
Яке Ваше ставлення до того, що на телебаченні досі транслюють російські серіали? чи має Держкіно якийсь вплив на  такий ганебний стан речей?
14.06.2017 13:35:18
як часто вам приходиться  відстоювати в судах своє рішення про заборону того чи іншого російського продукту на території України? Скільки справ  Держкіно виграло?
Читала, что НАБУ в прошлом году расследовало ситуацию вокруг  ваших взаимоотношений с руководством телеканала Украина. Якобы из-за разрешения на трансляцию российского сериала "След". Правда ли это и чем все закончилось?
14.06.2017 13:45:32
Госкино согласно законодательству обязано проверять все кинотеатры в стране на предмет соблюдения закона  о кинематографе, касающейся использования национального экранного времени. Как осущесвляется на деле эта проверка? как наказываются виновные в несоблюдении этого закона? Озвучьте реальные прецеденты, пожалуйста.
Живу в Киеве 10 лет. Ни  разу не встречал афишу с украинским кино. Да, специально не интересуюсь, но тем не менее ни разу не видел рекламу украинского фильма перед сеансом любого блокбастера в кинотеатре
14.06.2017 15:41:10
Як можна налагодити тісну співпрацю між кінотеатром і Держкіно. Кінетеатр у Львові, готові підтримувати українські стрічки, організовувати покази, прем'єри, зустрічі з режисерами і акторським складом.