ПРЕСС-ЦЕНТР

Лілія Гриневич

13 червня о 14:00 Міністр освіти і науки Лілія Гриневич дасть онлайн- інтерв'ю порталу liga.net.

Захід відбудеться в Пресс-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

В ході інтерв'ю пані міністр відповість також на найбільш цікаві запитання читачів порталу.

Лілія Михайлівна Гриневич

• Народилася 13 травня 1965 року у Львові в сім'ї вчителів.
• Має дві вищі освіти: біохімік-викладач (ЛДУ ім.Франка, 1989) та економіст-менеджер (Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів при ЛПІ, 1993).
• Кандидат педагогічних наук. Тема дисертації: "Тенденції децентралізації управління освітою в сучасній Польщі (2005)."
• У системі освіти працювала на посадах учителя, заступника директора, директора школи, викладача вишів, директора Українського центру оцінювання якості освіти, начальника управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації. Стажувалася у Варшавському і Колумбійському університетах.
• Створювала систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні (ЗНО) і була першим директором Українського центру оцінювання якості освіти (2006).
• Очолювала Головне управління освіти і науки КМДА (2006-2009).
• Обиралася народним депутатом України VII та VIII скликань. У Верховній Раді очолювала Комітет з питань науки та освіти (2012-2016). Під її керівництвом були розроблені й ухвалені парламентом Закони України "Про вищу освіту", "Про наукову та науково-технічну діяльність", розроблений і підготовлений до розгляду Верховною Радою проект закону "Про освіту", інші законопроекти у сфері освіти і науки.
• 14 квітня 2016 обрана Міністром освіти і науки України.
• Заміжня, має доньку, сина та двох онучок.

Приєднуйтесь до нашої розмови і ставте свої запитання!
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter
31.05.2017 11:29:08
Добрий день! В нашій країні вже багато років не вистачає місць у дитячих садах. Як Ви плануєте вирішувати цю проблему? Чому дитсадки, які були віддані іншим організаціям (з порушенням закону "Про освіту"), так і не повертаються дітям? Нові будуються дуже довго, бо не виділяються кошти, або в цьому ніхто не зацікавлений...
31.05.2017 11:37:46
Добрий день! Чи можливо встановити групу продовженого дня у всіх класах початкової школи (1-4 класи) до 18.00-19.00 (хоча б чергову групу), при наявності бажаючих її відвідувати? У нашій школі (Київська обл., Броварський р-н, пгт. Велика Димерка), у другому класі група до 14.00, в третьому, здається, взагалі не має. Мами не можуть вийти на роботу, якщо нема з ким залишати дитину.
07.06.2017 09:46:47
Добрий день! У нашому НВК (Київська обл., Броварський р-н, пгт. Велика Димерка)  наявний один спортзал на дві споруди: ліцей та середня школа, третя споруда (8-мирічна школа) взагалі не має спортзалу і розташована у іншому місці, є ще танцювальний зал, але місця на всі класи не вистачає, у спортзалі займається по 2-3 класи одночасно, початкова школа часто гуляє на вулиці замість уроків фізкультури, бо вчителя фізкультури теж нема. Багато дітей по стану здоров'я не можуть відвідувати основну групу, хотілося б мати лікаря ЛФК, який під час уроку фізкультури займався б з такими дітьми. Час, коли діти активні, марно втрачається, а займатися фізкультурою з 5 класу вважаю навантаженням на організм без попередньої підготовки, так не можна робити, зробіть ефективну роботу в молодших класах і тоді діти виростуть здоровими. На жаль, така ситуація є навіть в Києві. Районна Рада буде поки що займатися футбольним стадіоном, який розташований не поблизу школи, а не проблемами школи, а потім і дитина виросте, та на жаль проблема не зникне. Великий плюс - є спортивні гуртки, але не всі батьки водять туди дітей, да на всіх і місця не вистачить. Прошу допомогти з вирішенням цього питання.
09.06.2017 20:38:59
ЗНО в Україні проводиться по предметам які обрали учні. І не для кого не секрет, що в останні два роки навчання в школі більше уваги приділяється тільки предметам ЗНО. Але всюди є й такі учні, які закінчують школу з відзнакою - ті, які сумлінно працювали на протязі всього навчання в школі. На сьогодні учні, що закінчують школу з відзнакою не мають ніяких дадаткових балів при вступі до вищих навчальних закладів, а шкільний атестат мало впливає на бал ЗНО. Як Ви ставитесь до цого питання та чи плануєте щось змінювати?
Преподаватели вузов фактически лишены возможности полноценно заниматься научной работой вследствие перегруженности отчётной документацией, которая, как правило, не имеет ни малейшего отношения к реальному качеству педагогического процесса и научных исследований. На серьёзные занятия наукой просто физически не остаётся времени. Не планируете ли Вы, уважаемая Лилия Михайловна, радикально сократить количество отчётной документации? Причём, зная ментальность наших руководящих кадров, думаю, что следовало бы не просто оставить вопрос о документации на усмотрение руководителей вузов, а чётко и недвусмысленно запретить лишнюю документацию. К сожалению, многие украинцы, вышедшие из "советской шинели", понимают только язык приказов.
Вважаю, що питання академічної доброчесності та боротьби з плагіатом - є стратегічним для країни, для української науки та освіти, це питання національної безпеки держави. 
Але плагіаторами є високопосадові, які відповідають за гуманітарну політику! У томи числі і Ви, були спіймані на плагіаті, тобто крадіжці інтелектуальної власності іншої людини.
Отже, як бджоли можуть боротися проти меду? Який вихід Ви бачити з цієї ситуації?
Лілія Михайлівна, Ви - Міністр освіти і науки, представляєте українських освітян та науковців. Навіщо Ви взяли на поруки людину, яка підозрюється у політичній корупції, Миколу Мартиненка. Ви це робили у робочий день, у робочий час. Для багатьох ця подія категорично змінила ставлення до Вас. Невже політичні інтереси важливіші, ніж  репутація, честь та гідність?
12.06.2017 23:07:01
У Національному авіаціцному університеті днями біля Інституту міжнародних відносин розвалили корпус головного механіка  і на його місці будують житловий будинок. Це виявила перевірка Державної аудиторської служби України, яка зараз працює в НАУ. За інформацією команду розвалити корпус дав в.о.ректора Ісаєнко, якого Ви призначили восени. 1. Чи погоджували Ви руйнування корпусу? 2. Чому Ви не призначаєте вибори ректора як цього вимагає законодавство? Бо кожен день зволікання веде університет до ще більшої деградації і падіння в рейтингах.
13.06.2017 00:09:23
Добрый день. Работаю в вузе, читаю высшую математику, количество поступающих детей с каждым годом снижается, поэтому подумываю перейти преподавать в школу или гимназию, у коллег такие же настроения. Когда ходил на пробные собеседования с директорами школ, сказали, что у меня в дипломе не написано - преподаватель, поэтому они  не могут взять меня на работу. Можно ли как-то решить   эту проблему, чтобы те, у кого есть опыт работы в вузе при желании могли перейти  работать и в  школах.
13.06.2017 00:19:42
З впровадженням профільної освіти з 2018-2019 н.р. Міністерство освіти і науки України хоче прибрати "Економіку" як обов'язковий предмет для вивчення у школі. Значно урізану версію Економіки запропоновано вивчати лише в рамках курсу "Громадянська освіта". Зміст запропонованої програми не реалізує закладені у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти (Постанова КМУ від 23.11.2011 р. за №1392) вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів з економіки. Таким чином молоде покоління буде позбавлене можливості мати хоча б елементарні знання з економіки! Хоча ще рік тому Ви анонсували, що в школі можуть зявитися нові предмети "Фінансова грамотність" і "Підприємництво", але зараз зі шкільного курсу усувається навіть базовий предмет "Економіка", який так потрібний учням щоб розібратися у бурхливому світі ринкового господарства на розбудову якого стала Україна!
13.06.2017 11:38:10
В дисертації Катерини Кириленко знайдено, що підтверджує експертиза, яку провели в НАН України, 30% плагіату та псевдонаукові твердження. Чи вважає пані міністр нормальною ситуацію, що Катерина Кириленко все ще залишається доктором педагогічних наук? В плагіаті в дисертаціях звинувачуються колишній прем'єр Арсеній Яценюк та екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. Коли буде покладено край хвилі плагіату в України? Бо виглядає так, що роль МОН полягає тільки в захисті плагіаторів на високих посадах та членах їх родин.
Страницы: 1  2